Poznaj rozwiązania GRAFINET

Systemy IT oraz outsouricng
Dostosowane do potrzeb Klientów
20-letnie doświadczenie
GRAFINET web solutions - Agencja InteraktywnaMapa serwisu
Mobitoki Sp. z o.o. - Innowacyjna usługa tłumacza migowego online

Mobitoki Sp. z o.o.

Innowacyjna usługa tłumacza migowego online
www.toktutok.pl

Branża:

telekonferencje, tłumaczenia

O projekcie

Na zlecenie Mobitoki Sp. z o.o. spółka Grafinet wykonała projekt pozwalający na udostępnianie usługi tłumaczenia migowego w dowolnym miejscu – toktutok.

Ideą projektu jest dostarczanie firmom i organizacjom możliwości obsługiwania niedosłyszących i głuchych petentów bez konieczności zatrudniania tłumacza migowego.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii telekonferencyjnych, możliwe jest zestawienie wideorozmowy pomiędzy organizacją a tłumaczem w bardzo prosty sposób – przy użyciu jednego przycisku.

System automatycznie kojarzy dostępnych tłumaczy dla danego rodzaju języka oraz zestawia połączenie pomiędzy instytucją a tłumaczem. Cały proces jest świetnie zobrazowany prezentacją wideo na oficjalnej stronie toktutok

Zasada działania

Mechanizm działa na zasadzie kojarzenia punktów dostępowych systemu Vidyo. Zarówno tłumacz, jak i instytucja wyposażona jest w komputer na którym uruchomione zostaje specjalne oprogramowanie.

W momencie wyboru języka tłumaczenia, system przeszukuje wszystkich dostępnych tłumaczy języka i wybiera tego, który był do tej pory najmniej obciążony pracą.

Tłumacz oraz instytucja zostają połączeni i możliwe jest od tej pory prowadzenie konferencji. W międzyczasie system monitoruje konwersację, zliczając jej czas oraz sprawdzając czy nie nastąpiło nagłe zerwanie (jeśli nastąpiło, możliwe jest wznowienie rozmowy z tym samym tłumaczem).

System billingowy połączony z toktutok pozwala na proste rozliczanie zarówno instytucji, jak i tłumaczy korzystających z systemu.

Dzięki temu system może obsługiwać nie tylko tłumaczy zatrudnianych na stałe, ale również tworzyć platformę tłumaczeniową.

...